2015. december 23., szerda

Messi és Suárez kicsinálta a River Plate-et a klub-vb döntőjében

A klub-világbajnokság vasárnapi döntőjében a már Messivel és Neymarral felálló Barcelona és az argentin River Plate játszott, és a katalánok simán megnyerték a meccset.

A 35. percben szerezték meg a vezetést: Neymar fejelte le Messinek a labdát, aki ballal bekotorta. Ezzel ő lett az első játékos, aki egy naptári éven belül hét különböző klub- vagy válogatott-sorozatban eredményes volt.

A második félidőben aztán jött Luis Suárez, és előbb egy ziccerben lőtt a kapuba, majd egy fejesgóllal növelte 3-0-ra az előnyt, ezt a gólpasszt is Neymar adta. Az uruguayi csatárnak már az elődöntőben is jól ment, akkor Messi és Neymar nélkül lőtt mesterhármast.

Maradt a 3-0 a végéig, a Barcelona 2011 után nyerte meg a legérdektelenebb nemzetközi tornát.