2015. március 30., hétfő

Két kötény után lőttek gólt a brazilok

A múlthét legjobban várt barátságos futballmeccse a francia-brazil volt. A két nemzet találkozott az 1998-as vb döntőjében, 2006-ban már a negyeddöntőben összefutottak, mindkétszer a franciák nyertek.

Most nem. Varane szöglet utáni remek fejesgóljával a franciák vezettek, de még a félidő előtt egyenlítettek a vendégek. Nem hétköznapi gól volt.
Firmino kötényben passzolt Oscar elé, aki azonnal ziccerbe került, és bal külsővel, egyből lőtt, és a labda Mandanda kapus lábai között ment a hálóig.
A második félidőben Neymar éles zögből lőtte ki a rövid sarkot, miután a középen megiramodó Williantól nagyszerű labdát kapott.
A harmadik találathoz szitán egy szöglet kellett, Luiz Gustavo berobbant, nem követték, ő pedig lefejelte a labdát a földre, ahonnan védhetetlenül pattant a jobb felsőbe.
3-1 lett a végeredmény, mert a folytatásban kimaradtak a helyzetek. Dungával eddig csak nyertek, ez volt sorrendben a hatodik győzelem.