Legutóbbi meccs (BL)

Nem szabad Messi nélkül lebecsülni a Barcát

A hajrában fordított a Barcelona odahaza  a Bayer Leverkusen ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája E-csoportjában, a második fordulóban.

Lionel Messi pótolhatatlan. Mégis: ugyanazt kell játszanunk, mint eddig, csak éppen más játékosokkal – vezette fel a Messi nélküli Barca-életet Luis Enrique, és a Bayer Leverkusen elleni találkozó első félidejében máris szépen kiviláglott, hogy a tizenhatos elé visszahúzódó Luis Suárez próbál meg olyan szinten osztogatni és el-elindulni, mint az argentin zseni. Két gyors góllal üzenhettek volna híveiknek a katalánok, de Rakitic és Sandro is elhibázta a maga helyzetét – ugyanakkor két gyors német támadás végén Javier Hernández és Bellarabi is betalálhatott volna, majd Kevin Kampl tekert nem sokkal a jobb felső mellé.

Remek iramban kezdődött tehát a rangadó, bátor Bayer-játékkal, mégis sokként élte meg a hazai közönség, hogy a leverkuseniek szereztek vezetést: igaz, Kirjakosz Papadopulosz közeli fejes góljánál minimum társszerző a Marc-André ter Stegen, Jérémy Mathieu kettős… 0–1!

Még rosszabb lett volna a katalánok kedve, ha Bellarabi ziccerét nem védi Ter Stegen, vagy Hernández ajtó-ablak helyzetben nem az égbe emeli a labdát, ellenben a bal oldalon egyre inkább játékba lendülő Neymar lövése a kapufa tövén csattant, Sandro közeli lövésénél pedig zseniális becsúszással mentett Papadopulosz.

Enrique a második félidőben beküldte a Jordi Alba, Munir, Sergi Roberto triót, de csapata egyre fásultabban futballozott, az adódó lehetőségeknél pedig nem koncentráltak megfelelőképpen Neymarék. Hanem aztán a hajrában nagyot fordult a világ: a csereemberek közül Sergi Roberto a kapuba vágta Luis Suárez kapusról lecsorgó lövését (1–1), majd Munir adott gólpasszt az uruguayinak (2–1).

Nem szabad lebecsülni tehát a Messi nélküli Barcelonát, ahogyan a világbajnok Christoph Kramer mondta még az összecsapás előtt: maradt még világklasszis így is bőven a katalánoknál. No és egy pár feltörekvő fiatal…